Přírůstek do rodiny

Čekáte první dítě? Pusťte se do vytváření toho nejkrásnějšího bydlení.

Než miminko přijde na svět, všechno mu tu můžete přichystat. Před sebou máte radostné zařizování dětského pokoje i shánění nového bydlení s více místnostmi či místem, kam uložíte kočárek.

V neposlední řadě nezapomeňte na lokalitu. Jinak se bydlí mladým lidem v centru města, kteří vyhledávají zábavu. Jiné bydlení zase vyžaduje rodina s dítětem, která potřebuje hlavně klidnou lokalitu s dostatkem zeleně v blízkosti dětského hřiště a případně i školky.

Chci poradit

Čím právě teď procházíte?

Připravili jsme pro vás bleskový dotazník, který nám pomůže zjistit důležité informace o vaší situaci.

Jak máte vyřešené současné bydlení?

Předchozí otázka

Pokud jste odpověděli a) nebo b), uvažujete o vlastním bydlení?

Předchozí otázka

Pokud již bydlíte samostatně, tak kde?

Předchozí otázka

Chcete založit rodinu, pořídit si dítě?

Předchozí otázka

Plánujete změnu bydlení v rámci založení rodiny?

Předchozí otázka

Chcete se přestěhovat i z hlediska místopisu (město/vesnice)?

Předchozí otázka

Uvažujete o přestěhování do rodinného domu?

Hotovo

Zanechte nám na sebe kontakt a ozveme se Vám s návrhem řešení!

nebo

Časté otázky

Jak co nejlépe vyměnit malý byt za velký?

Je takřka nemožné nalézt na trhu někoho, kdo bude chtít váš byt a zároveň se vám bude líbit ten jeho. Tuto situaci lze vyřešit pouze a jedině jako nákup a prodej.

Existuje ještě nějaká výměna bytů?

Žádné výměny bytů již nejsou možné. Vše řeší jako nákup a prodej. Daň z nabytí nemovitých věcí se také musí zaplatit u obou „směněných” nemovitostí. Proto není výměna bytu nijak výhodná.

Chci větší byt. Co kdybych rovnou začal přemýšlet o domě?

Jak často říkám, nákup domu je úplně jiná záležitost než nákup bytu. Například posouzení stavebně technického stavu je u domu výrazně náročnější než bytu. U bytu v podstatě neřešíme plášť budovy, ale u domu je to jedna z nejdůležitějších věcí. Také náklady na údržbu bytu jsou naprosto jiné než u domu. Nesmíme zapomínat, že i údržba zahrady a přilehlých prostranství přináší celou řadu nákladů. U novostaveb energetické třídy A a B mohou být ale náklady na bydlení výrazně nižší než u bytu v panelovém domě.

Jaké jsou náklady v domě a jaké v bytě?

V rodinném domě se neplatí žádný fond oprav, žádné náklady na společné prostory, výtah apod. Naopak musíme ze svého hradit veškeré náklady na provoz a údržbu pláště budovy, zahrady a dalších přilehlých prostor. Náklady na vytápění domu jsou často výrazně vyšší než na vytápění bytu. Pokud máte na zahradě vlastní studnu, lze naopak ušetřit na nákladech za vodu.

A není náhodou levnější dům na vesnici než byt ve městě?

Ano, tak tomu dost často bývá, ale nesmíte zapomínat na náklady spojené s dojížděním za prací, do školy, k lékaři apod.

Jaký je rozdíl mezi bydlením ve městě a na venkově?

Bydlení na venkově má spoustu pozitiv. Například nemáte potíže s parkováním, dopravními kolonami a frontami na úřadech. Vše ale musíte řešit návaznosti na zaměstnání a školu. Je to hodně individuální a proměnných faktorů existuje celá řada.

Není lepší s dítětem bydlet na vesnici?

Život na vesnici je rozhodně klidnější a pro děti asi prospěšnější, nicméně musíme brát v úvahu horší dostupnost zdravotní péče, alternativního školství, zájmových kroužků, sportovních klubů a podobně.

Vyplatí se v době nouzového stavu prodávat nemovitost? Bude to mít vliv na cenu?

S nouzovým stavem vznikla v České republice spousta omezení a to i v oblasti příjmů. Pokud máte za to, že v těchto časech nebude poptávka po bydlení a ceny nemovitostí klesnou neboť nabídka bude větší než poptávka, jsme si jisti, že v nejbližší době tomu tak pravděpodobně nebude. Jelikož ČNB umožnila odklad splátek hypotečních úvěrů a spousta lidí má finanční rezervy, prodej vlastního bydlení budou považovat za poslední možnost. Pokud ceny nemovitostí budou klesat, bude se jednat spíše o dlouhodobější horizont. Vývoj cen nemovitostí je velmi těžké předpovídat a také záleží na mnoha individuálních faktorech. Zajímaly by vás další informace? Kontaktujte mě a zjistěte své možnosti.

Chci prodat nemovitost, lze to i v době nouzového stavu?

Prodávat nemovitost v době nouzového stavu je pro prodávající výrazně složitější než v době vysoké poptávky. Díky našim technologiím to jde i v době nařízené karantény. I za ztížených podmínek jsme schopni zajistit velmi přesná data o nemovitosti, velikosti pozemku nebo zastavěné ploše a vyhledat si další podrobnosti na katastru nemovitostí. Díky online mapám umíme ověřit okolí z hlediska dostupnosti, občanské vybavenosti a dopravní situaci. Cenové mapy nám zase pomohou ověřit relevantní ceny v okolí. Kromě toho jsme samozřejmě připraveni pro prázdnou nemovitost zajistit profesionální nafocení, 3D virtuální prohlídku, home staging a celkově zajistit komplexní marketing nemovitosti tak, aby vaši nemovitost prodali za tu nejlepší cenu.

Dejte mi vědět,
s čím potřebujete pomoct

Pokud se chcete o své životní situaci poradit, nechte mi na sebe kontakt. Já dám vědět někomu z našich odborníků a ten se vám hned ozve.
Jméno
Příjmení
E-mail
Telefon
Váš dotaz