Začínáme spolu žít

Stále častěji mluvíte o společné budoucnosti, bydlení nebo založení rodiny? Nastal čas si své sny splnit.

Spoustu mladých párů má k vlastnímu bydlení dobře nakročeno. Pokud jste v produktivním věku, nebývá problém získat hypotéku, a nový domov tak snadno přizpůsobíte svým přáním.

Může se samozřejmě objevit pár otázek – třeba co dělat, když už každý máte své bydlení, které ale neodpovídá společným představám. Zkuste se zamyslet, jestli není řešením obě nemovitosti prodat a pořídit si nový byt či dům, který bude oběma stoprocentně vyhovovat.

Chci poradit

Čím právě teď procházíte?

Připravili jsme pro vás bleskový dotazník, který nám pomůže zjistit důležité informace o vaší situaci.

Žijete ve vlastním bydlení nebo v nájmu?

Předchozí otázka

Uvažujete o koupi nemovitosti?

Předchozí otázka

Máte vyřešené finance na Vaše bydlení?

Předchozí otázka

Máte vyřešenou kupní / nájemní smlouvu?

Předchozí otázka

Máte zkušenost s prodejem / pronájmem nemovitosti?

Předchozí otázka

Víte jaký je rozdíl v osobním vlastnictví / družstevním vlastnictví?

Předchozí otázka

Víte jakým způsobem lze financovat nemovitost v osobním vlastnictví / družstevním vlastnictví?

Hotovo

Zanechte nám na sebe kontakt a ozveme se Vám s návrhem řešení!

Časté otázky

Je pro nás vhodná varianta vlastní nemovitost prodat nebo pronajmout?

To je vždy záludná otázka. Každá varianta má svá specifická rizika. Pokud jde o prodej, je důležité zjištění tržní ceny nemovitosti, abyste ve výsledku neprodělali. Co se týče pronájmu, zvažte, zda je nemovitost k pronájmu vhodná například díky své lokalitě či občanské vybavenosti. V případě, že uvažujete o financování nové nemovitosti hypotečním úvěrem, je nutné zvážit své finanční možnosti (vlastní finanční zdroje na dofinancování hypotečního úvěru).

Do jaké výše si můžeme zajistit hypoteční úvěr?

To je zcela individuální. Záleží zejména na vašem příjmu, věku a podmínkách konkrétní banky.

Za jakou tržní cenu můžeme prodat/pronajmout své nemovitosti?

O nějaký hrubý odhad se pochopitelně můžete pokusit sami. Osobně vám ale doporučuji obrátit se na zkušeného specialistu v oboru realit. Odborník má v tomto směru profesionální zkušenosti a bude vám schopen vypracovat tržní ohodnocení nemovitosti přesně a kvalitně.

Chceme jako rodina bydlet v bytě nebo v rodinném domě?

Každý má samozřejmě jiné preference a také jiný rozpočet, proto si můžu těžko dovolit rozdávat nějaké obecné rady. Odpověď můžete ale najít se zkušeným realitním specialistou, který vám dokáže poradit, zda koupě nemovitosti ve vámi vybrané lokalitě není nad vaše možnosti, případně vám pomůže najít variantu, se kterou budete určitě spokojeni.

Vyplatí se v době nouzového stavu prodávat nemovitost? Bude to mít vliv na cenu?

S nouzovým stavem vznikla v České republice spousta omezení a to i v oblasti příjmů. Pokud máte za to, že v těchto časech nebude poptávka po bydlení a ceny nemovitostí klesnou neboť nabídka bude větší než poptávka, jsme si jisti, že v nejbližší době tomu tak pravděpodobně nebude. Jelikož ČNB umožnila odklad splátek hypotečních úvěrů a spousta lidí má finanční rezervy, prodej vlastního bydlení budou považovat za poslední možnost. Pokud ceny nemovitostí budou klesat, bude se jednat spíše o dlouhodobější horizont. Vývoj cen nemovitostí je velmi těžké předpovídat a také záleží na mnoha individuálních faktorech. Zajímaly by vás další informace? Kontaktujte mě a zjistěte své možnosti.

Chci prodat nemovitost, lze to i v době nouzového stavu?

Prodávat nemovitost v době nouzového stavu je pro prodávající výrazně složitější než v době vysoké poptávky. Díky našim technologiím to jde i v době nařízené karantény. I za ztížených podmínek jsme schopni zajistit velmi přesná data o nemovitosti, velikosti pozemku nebo zastavěné ploše a vyhledat si další podrobnosti na katastru nemovitostí. Díky online mapám umíme ověřit okolí z hlediska dostupnosti, občanské vybavenosti a dopravní situaci. Cenové mapy nám zase pomohou ověřit relevantní ceny v okolí. Kromě toho jsme samozřejmě připraveni pro prázdnou nemovitost zajistit profesionální nafocení, 3D virtuální prohlídku, home staging a celkově zajistit komplexní marketing nemovitosti tak, aby vaši nemovitost prodali za tu nejlepší cenu.

Chceme se přestěhovat do podnájmu, jak na to v době nouzového stavu?

Zde je situace celkem složitá. S ohledem na stále platící nouzové opatření, není možné pořádat klasické prohlídky. Pokud k tomu nejste nuceni okolnostmi, např. když vám končí nájemní smlouva a nutně potřebujete najít jiné bydlení, doporučujeme v rámci zajištění bezpečí a zdraví počkat.

Dejte mi vědět,
s čím potřebujete pomoct

Pokud se chcete o své životní situaci poradit, nechte mi na sebe kontakt. Já dám vědět někomu z našich odborníků a ten se vám hned ozve.
Jméno
Příjmení
E-mail
Telefon
Váš dotaz