Chci řešit své bydleníChci řešit své bydlení

Jak mohu získat lepší podmínky pro poskytnutí hypotečního úvěru?

Chci řešit své bydlení
Ing. Jiří Černý odpovídá
Získání lepších a výhodnějších podmínek na hypoteční úvěr není nikdy zaručeno a záleží na mnoha faktorech. Z praxe však víme, že je nejlepší najít si svého hypotečního makléře, který vám pomůže s celým procesem financování nemovitosti a nalezne vám nejvýhodnější podmínky v celém bankovním sektoru. A kolik to bude stát tebe? Hypotečního makléře platí banky, proto za konzultace nic neplatíte. V našem týmu jich máme hned několik a dokáží poradit i Vám.

Chci řešit své bydleníChci řešit své bydlení

Kolik mě bude stát využití služeb hypotečního makléře?

Chci řešit své bydlení
Ing. Jiří Černý odpovídá
Odborníky na financování neboli hypoteční poradce klienti neplatí. Platí je banky u kterých Vám poradce zařídí hypotéku. Od těchto poradců získáte veškeré informace ohledně financování. Mají přehled a dokáží Vám vyjednat nejvýhodnější podmínky pro hypoteční úvěr, jelikož velmi dobře znají možnosti bank. A jak si najít toho správného hypotečního poradce? Stačí se ozvat.

Chci řešit své bydleníChci řešit své bydlení

Od čeho se odvíjejí ceny domů a bytů?

Chci řešit své bydlení
Jana Černá odpovídá
Ceny domů a bytů se odvíjejí od toho, jaká je poptávka a nabídka v dané lokalitě, dle stavu nemovitosti, jaká je tam dostupnost občanské vybavenosti, dopravní infrastruktura a spousta dalších faktorů. Pokud se rozhodnete svou nemovitost prodat, je dobré znát tržní hodnotu nemovitosti. Pro odhad ceny vaší nemovitosti Vám doporučíme ty nejspolehlivější odhadce.

Chci řešit své bydleníChci řešit své bydlení

Kdy je nejlepší čas prodat svou nemovitost?

Chci řešit své bydlení
Jana Černá odpovídá
Když poptávka převyšuje nabídku neboli když ceny nemovitostí rostou. Je tedy potřeba sledovat ekonomické trendy a vývoj realitního trhu.

Chci řešit své bydleníCo vše je potřeba zařídit k úspěšnému prodeji?

Kdy je nejlepší čas prodat svou nemovitost?

Chci řešit své bydlení
Jana Černá odpovídá
Když se rozhodnete prodávat nemovitost, je důležité se na to pečlivě připravit. Je důležité si uvědomit, že samotný prodej Vás bude stát mnoho času, proto jednou z nejdůležitějších věcí je čas. Dále je potřeba zajištění právních služeb (včetně bezpečné úschovy peněz), jednání s katastrálním úřadem, dodavatelem energií a u bytů pak například jednání se společenstvím vlastníků. Zapomenout však nesmíte ani na průkaz energetické náročnosti, který je vyžadován téměř u všech nemovitostí určených k prodeji.

Chci řešit své bydlení

Proč je důležité vědět jakou hodnotu má vaše nemovitost?

Ing. Jiří Černý odpovídá
Spousta prodávajících se rozhodne prodávat za nejvyšší cenu a když pak zjistí, že není o nemovitost zájem, začne nemovitost zlevňovat, což však je velmi riskantní. Můžete si zkomplikovat prodej a někdy nakonec prodat nemovitost i pod cenou. Je-li cena nastavená příliš vysoko, reálné zájemce nezaujme. Nikdo Vám tedy nezavolá ani nenapíše. Pokud Vaši nemovitost inzerujete moc dlouho, zájemci si začnou klást otázky. Proč se ten dům/byt tak dlouho prodává? Není tam nějaký problém? Není nemovitost moc drahá? Potencionální kupce si tak můžete snadno odradit. Když naopak budete prodávat pod cenou, můžete velmi snadno prodělat. Určení správné ceny nemovitosti je tedy klíčové. Pokud tápete, jak správně nastavit prodejní cenu, nechte si poradit. Karel se vyzná.

Chci řešit své bydlení

Vyplatí se v době nouzového stavu prodávat nemovitost? Bude to mít vliv na cenu

Ing. Jiří Černý odpovídá
S nouzovým stavem vznikla v České republice spousta omezení a to i v oblasti příjmů. Pokud máte za to, že v těchto časech nebude poptávka po bydlení a ceny nemovitostí klesnou neboť nabídka bude větší než poptávka, jsme si jisti, že v nejbližší době tomu tak pravděpodobně nebude. Jelikož ČNB umožnila odklad splátek hypotečních úvěrů a spousta lidí má finanční rezervy, prodej vlastního bydlení budou považovat za poslední možnost. Pokud ceny nemovitostí budou klesat, bude se jednat spíše o dlouhodobější horizont. Vývoj cen nemovitostí je velmi těžké předpovídat a také záleží na mnoha individuálních faktorech. Zajímaly by vás další informace? Kontaktujte mě a zjistěte své možnosti.

Chci řešit své bydlení

Chci se přestěhovat do podnájmu, jak na to v době nouzového stavu?

Jana Černá odpovídá
Zde je situace celkem složitá. S ohledem na stále platící nouzové opatření, není možné pořádat klasické prohlídky. Pokud k tomu nejste nuceni okolnostmi, např. když vám končí nájemní smlouva a nutně potřebujete najít jiné bydlení, doporučujeme v rámci zajištění bezpečí a zdraví počkat.

Chci řešit své bydlení

Potřebuji znát cenu své nemovitosti. Lze to online?

Ing. Jiří Černý odpovídá
Díky dálkovému přístupu do katastru nemovitostí jsme schopni zajistit velmi přesná data o nemovitosti nebo velikosti pozemku, tak i o zastavěné ploše apod. Na online mapách umíme ověřit okolí z hlediska dostupnosti, občanské vybavenosti a dopravní situaci. Díky cenovým mapám jsme zase schopni ověřit relevantní ceny v okolí. Kombinací těchto nástrojů jsme schopni ocenit vaši nemovitost s relativně vysokou přesností i na základě zaslaných fotografií.

Chci řešit své bydlení

Mám obavy, že nezvládnu splácet svou hypotéku

Ing. Jiří Černý odpovídá
Rozumím, že současná situace může způsobit mnohým nepříjemné problémy. Pokud máte pocit, že nezvládnete splácet svou hypotéku, je na čase předejít problémům s platbami včas. Kontaktujte mne a probereme spolu možnosti financování popřípadě refinancování vaší hypotéky, kterou vám upravíme na míru.

Chci řešit své bydlení

Chci prodat nemovitost, lze to i v době nouzového stavu?

Jana Černá odpovídá
Prodávat nemovitost v době nouzového stavu je pro prodávající výrazně složitější než v době vysoké poptávky. Díky našim technologiím to jde i v době nařízené karantény. I za ztížených podmínek jsme schopni zajistit velmi přesná data o nemovitosti, velikosti pozemku nebo zastavěné ploše a vyhledat si další podrobnosti na katastru nemovitostí. Díky online mapám umíme ověřit okolí z hlediska dostupnosti, občanské vybavenosti a dopravní situaci. Cenové mapy nám zase pomohou ověřit relevantní ceny v okolí. Kromě toho jsme samozřejmě připraveni pro prázdnou nemovitost zajistit profesionální nafocení, 3D virtuální prohlídku, home staging a celkově zajistit komplexní marketing nemovitosti tak, aby vaši nemovitost prodali za tu nejlepší cenu.

Nenašli jste odpověď, která vás zajímá?

Máte další otázky nebo se chcete spojit s konkrétním odborníkem, který vám z danou životní událostí pomůže?
Vyplňte náš formulář a my se vám obratem ozveme.
Jméno
Příjmení
E-mail
Telefon